Menü

Hakkımızda

MUKADDİME

Agah olun ; Şüphesiz Allah’ın velileri ki onlar üzerine hiçbir korku yoktur ve  onlar mahzunda olmayacaklardır ! Onlar iman edip de tavkaya ermiş olanlardır. ”

Yunus Suresi 62-63

Ey Kerim Ey Rahim İhsanı Bol

Bizi dostla dostluğuna kıl kabul ”

Ali Haydar Efendi (k.s.)

Bütün hamd ve sena Allah-u Teala ‘ ya mahsustur.Salat-u selam pak Ehli-i beytinin ve Ashabının üzerine olsun.

Sitemizin kuruluş gayesi ; her biri kendi devrinde yaşamış Muhebbetullah ve Mağrifetullah sırrına erişmiş zamanın mürşidi , alimi, arif ve rehberi olan zatlardan istifade etmek, onları tanıtmak , feyz ve bereketlerinden nasiplenmek, kabirleri tanıtıp ziyaret yerlerini belirtmektir.

Hadis-i şerifte buyurulduğu üzere; ”Allah’ın en çok sevdiği kişi onun yarattıklarına faydalı olandır” sözünün muhatabı olmayı ummaktır.

Bizler , bu hak dostlarının hayatlarını okur, eserlerinden ve menkıbelerinden istifade ederiz. Ancak , onların kabirlerinin bulunduğu yerler veya ulaşımı konusunda istenilen bilgiye genelde sahip değilizdir. Amacımız bu eksikliği bir nebze olsun giderebilmektir. Başlangıç olarak İstanbul’da meftun bulunan Allah dostlarını tanıtmaya çalışacağız. İlerleyen zamanlarda bu çalışmamızı genişletmeyi düşünüyoruz.

Mevla’nın dostları bu dünyada , Allah’ın dinine efendimizin yoluna sımsıkı sarılıp hizmet ettiler. Biz evlatlarına da  yollarını bulsunlar diye eserlerle birlikte gönül aynalarından Envarı-İlahiye’yi ve Naru-Muhamediye’yi bizlere yansıttılar. Eshab-ı Keyf’in  köpeği Kıtmir bile  Mevla’nın dostlarının yanında bulunması sebebiyle cennetlik oldu. Bizde bu yolda hizmet ederek Rabbimizin rızasını , Efendimizin şefaatini ve Evliyanın himmetini Mevla’mızdan niyaz ederiz.

Konumuzla ilgili bilgi yardımında bulunmak isteyenler veya sorularınız için iletişim adresi : destek@evliyalar.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sentiment_neutral Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.